Penunjuk utama unit
Perlu dimulakan dengan ciri teknikal DKVR-20-13. Seperti yang dinyatakan sebelum ini, unit jenis ini merujuk kepada dandang stim. Kapasiti stimnya ialah 20 t/j. Bagi jenis bahan api yang digunakan untuk kerja, ia adalah bahan api gas atau cecair. Lebihan atau tekanan operasi penyejuk di alur keluar dandang ialah 1.3 MPa. Suhu stim keluaran dianggap sebagai salah satu penunjuk utama. Ia boleh sama dengan 194 darjah Celsius dalam kes wap tepu atau 250 darjah dalam kes terlalu panas. Komponen penting ialah suhu air suapan - 100 darjah. Kecekapan, mengikut pengiraan,ialah 92%. Penggunaan bahan api yang digunakan ditentukan dalam kg / j dan ialah 1470. Dandang tergolong dalam pemasangan bersaiz besar, dan jisimnya ialah 44634 kg.
Perihalan unit
Drum dandang
Ciri Membezakan
- Drum atas unit 20-13 adalah lebih pendek, kerana itu ia tidak jatuh ke dalam relau dandang. Pada masa yang sama, kedua-dua gendang atas dan bawah adalah sama panjang - 4500 mm. Perlu juga ditambah bahawa kehadiran drum atas yang dipendekkan menyebabkan ketiadaan keperluan untuk shotcretenya, dan juga meningkatkan kebolehpercayaan peralatan secara keseluruhan.
Masalah Agregat Biasa
Bricking. Ciri
Semasa pemasangan dandang DKVR-20-13, kerja bata adalah bahagian yang wajib. Pada masa yang sama, ketebalan dinding untuknya hendaklah 510 mm - ini adalah ketebalan dua bata. Semua dinding hendaklah mempunyai ketebalan ini kecuali bahagian belakang. Di sini, pengurangan kepada ketebalan 1.5 bata atau 380 mm dibenarkan. Di samping itu, dinding belakang biasanya ditutup di bahagian luar dengan lapisan plaster setebal 20 mm. Ini dilakukan untuk mengurangkan bilangan cawan sedutan.
Kerja bata sedemikian dianggap berat, dan oleh itu ia diperbuat daripada bata merah. Batu bata fireclay juga digunakan di sini, dengan mana mereka meletakkan dinding yang menghadap ke relau. Ketebalannya hendaklah 125 mm.
Dinding penunu selepas mestilah setebal 250 mm. Ia adalah perlu untuk membuat partition antara paip rasuk. Kedua-dua inielemen struktur lapisan mesti diperbuat daripada bata fireclay.